A migrén piercing ápolása csupán néhány percet vesz igénybe, viszont kiemelt fontosságú a seb gyógyulása érdekében. Ha korábban még nem volt ehhez hasonló ékszered, olvasd el hogyan is kell bánni vele a behelyezést követően!

Mielőtt rátérnék arra hogyan is zajlik a migrén piercing ápolása, néhány fontos gondolat, ha teljesen új vagy a témában! 

A migrén piercing nem egy hétköznapi ékszer, hiszen a fül egy olyan pontjába (daith terület) helyezzük be, ahol olyan akupunktúrás pont található, amelynek stimulálása relaxáló és fájdalomcsillapító hatású. 

A migrén piercing számos fejfájás enyhítésére, vagy akár megszüntetésére alkalmas. Segíthet például Tenziós-, frontérzékeny-, hormonális-, Cluster-, és természetesen a különféle migrénes fejfájások esetén. 

Ha szeretnél többet megtudni a hatásairól, olvasd el ezt a cikkemet is! 

Migrén piercing ápolása

A migrén piercing ápolása – ahogy már a bevezetőben is említettem – az egyik, ha nem a legfontosabb dolog, amit tenned kell, ha ilyen ékszert szeretnél.  

Fontos kiemelni, hogy egy piercing behelyezés NEM akkor mondható késznek, amikor az behelyezésre kerül és Te távozol a szalonból. Akkor tekintjük késznek, amikor a sebgyógyulás sikeresen végbement – erre Neked kell odafigyelned! 

A gyógyuló ékszer esetén a legfontosabb alapszabály, hogy NE piszkáld. Figyelj rá, hogy nap közben ne mozgasd, igazgasd és ne játssz vele, mert nagyobb a valószínűsége, hogy elfertőződik.

A migrén piercing ápolása minden esetben egy alapos kézmosással kezdődik, csak tiszta kézzel nyúlj hozzá! A behelyezést követő első 24 órában nincs vele teendőd. Ha ez eltelt, kezd el kenni az általam adott Medisept krémmel, naponta kétszer, reggel és este! 

migrén piercing ápolása

Hogyan csináld?

A migrén piercing ápolása során told el az ékszert az egyik irányba és tegyél a gélből az ékszer szárának a tövéhez. Ha kész vagy, told el a másik irányba is és ismételd meg a műveletet. 

Fontos, hogy a fel nem szívódott krémet minden esetben takarítsd le, mielőtt újra bekennéd! Az ottmaradt krémen elkezdhet gyűlni a baktérium, ráadásul elzárja a friss krém útját, ami szintén nem segít a gyógyuláson. 

Egy vizes fültisztító pálka segítségével óvatosan takarítsd le róla a rászáradt krémet, ha van rajta alvadt vér vagy bármi más váladék, akkor azt is! 

Nem minden esetben, de előfordulhat, hogy az adott terület bedagad és érzékeny, ettől nem kell megijedni! A dagadás eléri a tetőpontot, majd leapad. Ezt követően már elhagyhatod a krém használatát.  

Ez az intervallum egyénenként eltérő lehet, befolyásolja a szervezet és a piercing helye is. Ha a piercing rendben vagy és legyógyult (ezt érezni fogod, hidd el) jöhetsz a kezdő ékszer cseréjére! 

Gyulladás esetén

Ahogy azt is érzed, ha az ékszered szépen gyógyul, azt is fogod, ha valami nincs rendben vele. Ha túlságosan érzékeny, vagy erősebb fájdalmat tapasztalsz, esetleg vadhús keletkezik, mindenképp keress fel, hogy segíteni tudjak! 

Legrosszabb esetben a kérdéses ékszert el kell távolítani! Ez minden behelyezésnél benne van a pakliban, de a megfelelő ápolással csökkentheted a fertőzés veszélyének kockázatát! 

migrén piercing gyulladás

Amire mindenképp figyelj! 

  • Kozmetikumok és vegyszerek lehetőség szerint ne érintkezzenek az ékszerrel! 
  • A gyógyulás ideje alatt kerüld az uszodákat, a szoláriumot és a szaunát! 
  • Ne ess át a ló túloldalára, nem kell túlkezelni a behelyezett ékszert, tartsd be a fent leírtakat és hagyd, hogy szépen meggyógyuljon!

     

Ha a gyógyulás ideje alatt bármilyen kérdésed felmerül, nyugodtan keress telefonon! 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük